Астрономи відкрили планету» дитячого ” віку

28

Група вчених з гавайського університету в маноа доповіла про відкриття однієї з наймолодших планет, які можна спостерігати безпосередньо. Об’єкт під назвою 2m0437b розширює розуміння сучасної науки щодо того, як планети формуються і з часом змінюються. Відкриття також допоможе пролити світло на походження землі та всієї сонячної системи.

Джерело: phys.org

За оцінками вчених, планета в кілька разів масивніше юпітера. Вона сформувалася разом зі своєю зіркою “всього” кілька мільйонів років тому-приблизно в той час, коли основні гавайські острови з’явилися над поверхнею океану. Планета настільки молода, що вона все ще залишається гарячою через енергію, яка виділяється в процесі її утворення.

Планета 2m0437b була вперше помічена японським вченим теруюкі хірано (teruyuki hirano) за допомогою телескопа «субару» в гавайській обсерваторії мауна-кеа. Далі протягом трьох років за нею і її зіркою спостерігали різні вчені, які зуміли підтвердити, що пара об’єктів дійсно відноситься до однієї системи. Система розташована в хмарі тельця – воно містить область зореутворення. 2m0437b знаходиться на значно ширшій орбіті, ніж планети сонячної системи: планета віддалена від своєї зірки приблизно в 100 разів сильніше, ніж земля від сонця.

Велика орбіта, звичайно, істотно спрощує спостереження. Однак для того, щоб зробити це відкриття, потрібні були найбільші з наземних телескопів і «адаптивна» оптика для компенсації спотворень, викликаних атмосферою землі. Вчені сподіваються, що в перспективі спостереження за планетою 2m0437b буде продовжено за допомогою орбітальних телескопів «хаббл» і «джеймс вебб» — запуск останнього намічений на 18 грудня 2021 року.