Apple розкритикувала бажання єс зробити usb type-c єдиним стандартом для зарядки-це нібито зашкодить інноваціям і збільшить відходи

11

Вчора єврокомісія виступила з пропозицією ввести єдиний стандартний роз’єм для зарядки електроніки, в першу чергу — смартфонів, планшетів, навушників та інших компактних гаджетів. Проте ініціативу підтримали не всі великі виробники електроніки.

За словами виконавчого віце-президента єврокомісії маргарети вестагер (margrethe vestager), «європейських споживачів досить довго розчаровувала несумісність зарядок, що скупчуються в їх шафах. Ми дали індустрії достатньо часу представити власні рішення. Тепер прийшов час для затвердження єдиної зарядки на законодавчому рівні».

В якості загального стандарту для єс планується прийняти роз’єм usb type-c. Більш того, зарядки повинні будуть продаватися окремо від електроніки, щоб не плодити непотрібні екземпляри. У брюсселі вважають, що індустрії слід було прийти до загального стандарту давно і без зовнішньої допомоги. Проект вже підтримала європейська асоціація з координації представництва споживачів у галузі стандартизації (anec).

Проте в apple розкритикували ініціативу, заявивши, що подібний закон «зруйнує процвітаючу екосистему, призведе до збільшення відходів електроніки і створить великі незручності користувачам». Не дивно, що саме apple опинилася проти єдиного стандарту, адже вона використовує власні зарядні інтерфейси lightning. Компанія спеціально зазначила, що єдиний стандарт буде шкодити інноваціям — коли ідею стали вперше обговорювати ще в 2009 році, основною зарядкою, яка претендувала на роль «стандартної», була usb micro-b, а через буквально кілька років — вже usb type-c.

Так чи інакше, в європі вельми серйозно ставляться до «зелених» ініціатив. За оцінками єс, в 2020 році продано 420 мільйонів смартфонів та інших пристроїв, які могли б потрапити під дію даної директиви, будь вона прийнята раніше. При цьому тільки на окремі зарядки, що не поставляються з електронікою, споживачі витрачають приблизно 2,4 мільярда євро щорічно.

Тепер пропозиція єврокомісії буде розглянута радою єс, до якої входять представники 27 країн, а також європарламентом. У брюсселі вважають, що в підсумку виробникам виділять 24 місяці перехідного періоду після того, як закон буде затверджений на всіх рівнях.